Ostatní, slideshow, Tlachárna

Hlasování o nejlepší 4komu

Včera o půlnoci vypršel termín pro přihlašování vašich krátkých stripů do druhého ročníku soutěže o nejlepší 4komu a je tedy čas rozpoutat hlasování. Hlasovat se opět bude cca týden, do půlnoci v neděli 21. 10. Vyhrává jednoduše ten, kdo bude mít největší počet hlasů, když se o půlnoci anketa uzavře. Znovu bych ale podotkl, že se hlasuje jen o cenu čtenářů a cena redakce bude udělena na základě hlasování redaktorů Konaty. Nemusíte tedy zoufat, pokud si myslíte, že to má už předem vyhrané známější autor. Cena redakce a případně i speciální cena mohou vždy překvapivě zahránit den.

Co se týče metody hlasování, opět jsem se rozhodl nechat obyčejnou anketu. Za prvé proto, že registrace je opruz, a za druhé proto, že tady díky tomu minule bylo docela živo. Jestli někdo chce rozpoutat hlasovací válku a rozhazovat odkazy na anketu po Facebooku a podobně, tak prosím. Není to zakázáno a nebude to nijak omezováno. Díky tomu, že máme tři ceny a v anketě se rozhoduje jen o jedné, tak myslím nehrozí, že by kvůli tomu zůstal nějaký kvalitní, ale méně populární autor bez výhry.

K samotným dílům se pokusíme později opět připsat nějaké komentáře redakce, ale už teď mohu říct, že jsem mile překvapen. Oproti minulému ročníku se zvedlo jak množství, tak kvalita. A to jsem měl jednu chvíli už vážné obavy, protože dlouhou dobu byli přihlášeni jen dva soutěžící. Až těsně před uzávěrkou se to začalo hromadit a to dokonce takovým tempem, že v poslední hodině termínu přišly během 15 minut čtyři maily. Máme tak ve výsledku 13 soutěžících (minule 8), z nichž 4 se účastní podruhé (Average Hanzo, Lygast, Sykysan a Yooon).

A teď už k samotným 4komám. Nedával jsem je tento rok do tabulky jako minule, takže je seznam trochu roztáhlejší, ale všechny jsou zábavné, takže předpokládám, že to nikomu vadit nebude. Plugin pro zobrazování obrázků (alespoň mě) trochu blbne a nepěkně je zmenšuje, takže pokud chcete vidět obrázek celý a v původní kvalitě, doporučuji otevírat v novém okně. Všechny příspěvky jsem ponechal v rozlišení, v jakém přišly a umístil sem bez jakýchkoliv úprav. Změnil jsem tentokrát jen náhledy, aby zobrazovaly vždy pouze první komu a nezkazily tak u některých pointu.

A opět, stejně jako minulý rok, máme v záhlaví článku ještě jednu bonusovou, nesoutěžní kresbu. Poslali ji tentokrát Arisu a DanQ a je reklamou na jejich připravovaný webkomiks Vystřiženo z kontextu, kde snad časem najdete další zábavné 4komy.

 • Agaro!
 • Arisu & DanQ
 • Average Hanzo
 • Kairi
 • Katana
 • Kate
 • KoMa
 • Lygast
 • MaoOokaneko
 • Sir_Pete
 • Sykysan
 • Yooon
 • Yuffie & Hintzu

Sorry, there are no polls available at the moment.

komentářů 14

 1. Doc. Odine

  Gratuluji vitezum, tentokrat to bylo docela napinave. Zrovna se plouzim vlakem napric CR, takze na vyhlaseni vcetne ostatnich cen a komentaru redakce si pockejte jeste do vecera.
  Uz ted me ale napada, ze jsem dal do cen velke plakaty, ale vubec nemyslel na to, jak je vlastne poslu XD Tohle bude jeste zajimave.

  Líbí / Nelíbí: Líbí 2 Nelíbí 0

 2. Gratuluji Yuffie a Hintzuovi k vítězství, sláva jim a samozřejmě čest poraženým (tj. nám ^_^).

  Líbí / Nelíbí: Líbí 3 Nelíbí 0

  • Děkujem!

   Jen mě trochu mrzí, že 4komy, které se líbily mě, končí na ne úplně čelních příčkách… (McFarald, Nice Boat, kondomy). Příště by to chtělo hlasování pro tři místa.

   Líbí / Nelíbí: Líbí 0 Nelíbí 0

   • No jo, nevýhoda jednoho hlasu… jak se říká: „čert kálí na největší hromadu“ ~_^.

    Líbí / Nelíbí: Líbí 1 Nelíbí 0

 3. Nya-chan Production

  Sakra, jen jedno je fakt peklo, kvalitní hintzu, nice boat, roztomilý onigiri a SEXY LADY…

  *sigh*

  Pozitivně hodnocen. Líbí / Nelíbí: Líbí 12 Nelíbí 0

 4. Opaka

  To redtube vážne zabil :DD

  Pozitivně hodnocen. Líbí / Nelíbí: Líbí 11 Nelíbí 0

 5. Paráda… niektoré fakt pobavili :D

  Líbí / Nelíbí: Líbí 1 Nelíbí 0

 6. ledman

  Nice boat!
  Ovšem vyložený favorit mezi nimi není. Asi si na to budu muset vzít nějakou bodovací metodu -_-

  Líbí / Nelíbí: Líbí 3 Nelíbí 0

 7. Berry Berry

  tak Yuffie & Hintzu určitě zabodovali :D

  Pozitivně hodnocen. Líbí / Nelíbí: Líbí 14 Nelíbí 0

 8. Yooon

  Odhlasovano! Tezka konkurence letos ^^ Nechce zavest hlasovani 1., 2., 3. misto priste? Davat jenom jeden hlas je tezky >.<

  Pozitivně hodnocen. Líbí / Nelíbí: Líbí 10 Nelíbí 0

  • Není to špatný nápad, ale se současnou anketou by to bez úprav bohužel nešlo. Každopádně to napíšu do úkolovníku :D

   Líbí / Nelíbí: Líbí 6 Nelíbí 1

   • Šiklo by se to. Možná to udělat na body.

    Líbí / Nelíbí: Líbí 0 Nelíbí 0

    • Jasně, do příští soutěžě to snad bude :)

     Líbí / Nelíbí: Líbí 0 Nelíbí 0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> [spoiler]