Tlachárna, Zvěsti

V Akihabaře se otevře nová škola se zaměřením na otaku trh

Maskot školy

Maskot školy

Jak všichni dobře víme, Akihabara je centrem otaku kultury Tokia a náš web o ní vydal nejeden článek. Nově se do této lokace rozhodla umístit svou pobočku Tokijská škola anime, která již hodnou dobu v městské části Edogawa vyučuje studenty po střední ve dvouletých studijních oborech, jako je výuka seiyuu či animátorů. Nová pobočka dostala jméno Akihabarská obchodní škola a pro své budoucí studenty si nachystala šest studijních programů, které víceméně přímo sedí na hlavní prodejní artikly Akihabary a většinu z nich na starší škole nenajdete.

Zájemci si již nyní mohou poslat přihlášku, aby se stali atestovaným idolem, producentem zaměřeným na idoly, expertem na doujinshi, či obchodníkem kolem maidek a cospleyů. Zbylé dva obory pro organizátory anime festivalů a anime producenty začnou nabírat až později. Škola pak také nabízí řadu tématických akcí pro své studenty jako například cosplay večírky, různé festivaly a nejrůznější kroužky. První studenty by měla přijmout již příští rok v dubnu a jak to vypadá na původní Tokijské škole anime, se můžete podívat níže.

Zdroje: ANN

komentáře 2

 1. Fbr h

  Tohle je skola pro otaku? Vite vubec, co otaku v Japonsku znamena? skola pro talentovane animatory ok ale pro otaku faaakt nee

  Líbí / Nelíbí: Líbí 0 Nelíbí 1

  • Obecně se používá k označení osob, které podlehly svým koníčkům. Samozřejmě bychom to v názvu mohli zaměřit na jeden obor, nebo tam rovnou vypsat všechny. Nevidím ale problém v tom to prostě shrnout pod jedno slovíčko, co charakterizuje skoro všechny učené obory, aby ten název nebyl zbytečně dlouhý. Ostatně když se člověk pořádně koukne na tu školu, tak všude vidí samé figurky a různé další zajímavé věci.

   Edit: Ale chápu, že by to mohlo být bráno jako urážka. Upraveno, ať to zní více neutrálně.

   Pozitivně hodnocen. Líbí / Nelíbí: Líbí 6 Nelíbí 0

Napsat komentář